Appliquer
2014-11-08
276229
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
APPLIQUER, 1900-talets första hälft, nyrenässansstil, mässing, för 2 ljus vardera, höjd ca 18 cm,
Proveniens: Dalkarlsbergs herrgård, Nora, Dalarna