Två planscher på kräldjur och ormar

Klubbat för:

400 SEK

800 SEK

ORMAR (2). Kolorerade litografier, ca 1840-tal, plansch 63 och 64 ur Oken, Alllgemeine Naturgeschichte, del 6 Zoologie, ca 23x29 cm, 2 st

Några få små fläckar, några smårevor i marginalen

276431

2014-11-10