Gudmar Olovson portfölj akvatinter

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OLOVSON, Gudmar (född 1936): "6 Aquatinte" -
Portfölj med sex akvatinter, signerade och numrerade Gudmar 63/150, tryckta i Paris 1976, Editions Julin&Cie, bladmått 61x45,5 resp 45,5x61cm, bladens titlar: "Nu", "Femme Accroupie", "Cariatide", "Couple", "Couple Couche", "Couple Agenouille",

276440

2014-11-09