Gudmar Olovson portfölj akvatinter
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLOVSON, Gudmar (född 1936): "6 Aquatinte" -
Portfölj med sex akvatinter, signerade och numrerade Gudmar 63/150, tryckta i Paris 1976, Editions Julin&Cie, bladmått 61x45,5 resp 45,5x61cm, bladens titlar: "Nu", "Femme Accroupie", "Cariatide", "Couple", "Couple Couche", "Couple Agenouille",
276440
2014-11-09