Evert Taube Minnen från Pampas

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAUBE, Evert (1890-1976): (6) "Minnen från Pampas", signerade och daterade Evert Taube 71-72, 62/195, 6 st färglitografier, bladstorlek 45x55,5 cm vardera, ramade,
PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.

Med dedikation, gulnader

276445

2014-11-10