Evert Taube Minnen från Pampas
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAUBE, Evert (1890-1976): (6) "Minnen från Pampas", signerade och daterade Evert Taube 71-72, 62/195, 6 st färglitografier, bladstorlek 45x55,5 cm vardera, ramade,
PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.
Med dedikation, gulnader
276445
2014-11-10