Siri Derkert litografi+tusch
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DERKERT, Siri (1888-1973): (1+1) "Ungdomen kommer, nytt samhälle, ny kultur", osignerat, färglitografi, 49x64, samt original/förlaga i tusch på plastfilm till litografi, oramad,
PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.
Tejpmärken, skador
276448
2014-11-09