Siri Derkert litografi+tusch

Siri Derkert litografi+tusch
Siri Derkert litografi+tusch
Siri Derkert litografi+tusch
Siri Derkert litografi+tusch

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DERKERT, Siri (1888-1973): (1+1) "Ungdomen kommer, nytt samhälle, ny kultur", osignerat, färglitografi, 49x64, samt original/förlaga i tusch på plastfilm till litografi, oramad,
PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.

Tejpmärken, skador

276448

2014-11-09