Vaser Kina

Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, figural dekor i grisaille och järnrött med gulddetaljer, höjd 28 cm

En med stjärnspricka i botten. Ytslitage och bränningsfläckar.

276585

2014-11-10