Bordsur i förgylld mässing och malakit

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSUR, förgylld mässing, empirestil 1900-tal, malakit, emaljerad urtavla, bordsurets höjd 28 cm

Malkitfanér, nagg och lagningar på emalj och malkit

276720

2014-11-10