Taklampa Josef Frank

Taklampa Josef Frank
Taklampa Josef Frank
Taklampa Josef Frank
Taklampa Josef Frank
Taklampa Josef Frank
Taklampa Josef Frank

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TAKLAMPA, Josef Frank, Svenskt Tenn, modell 2358, mässing, 8 ljusarmar, formgiven för Haus & Garten i Österrrike sent 1920-tal, höjd ca 40, diameter ca 62 cm

Bruksslitage

276832

2014-11-11