Fåtölj Ovalia Henrik Thor Larsen

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FÅTÖLJ, "Ovalia", Henrik Thor Larsen, Torlan Staffanstorp, formgiven 1968, limegrönt lackerat glasfiberskal, rund fot av blankpolerad aluminium, höjd ca 133 cm

Skador, slitage, invändigt delvis utan klädsel

276833

2014-11-13