Romerskt glas

Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FLASKA, romersk, i form av granatäpple, iriserade beläggning, ca 200-300 eKr, höjd 13 cm
Proveniens: inköpt i Cesarea under 1950/60-tal

Genomgående spricka runt halsen

276839

2014-12-06