Romerskt glas

Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas
Romerskt glas

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UNGUENTARIA, 2 st., romerskt glas ca 200-400 eKr, iriserande beläggningar, höjd 11 resp 12,5 cm
Proveniens: inköpt i Cesarea under 1950/60-tal

276842

2014-12-06