Grekisk-romersk keramik

Grekisk-romersk keramik
Grekisk-romersk keramik
Grekisk-romersk keramik
Grekisk-romersk keramik

Klubbat för:

2 600 SEK

2 000 SEK

LEKYTHOS, ristad dekor, ALABASTRON, med öron, båda från antiken, östra medelhavsområdete, höjd 20 resp 15,5 cm, Proveniens: inköpt i Cesarea under 1950/60-tal

276914

2014-12-06