Soffa 1800-talets första hälft
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, med sidoskåp, 1800-talets första hälft, fanérad i mahogny, dörrspeglarna med intarsia dekor av lyror, total längd ca 244, skåpens mått höjd 84, djup 66 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods
Fanérskador, sprickor, skruvar för ihopsättning saknas
277091
2014-11-12