Soffa 1800-talets första hälft

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA, med sidoskåp, 1800-talets första hälft, fanérad i mahogny, dörrspeglarna med intarsia dekor av lyror, total längd ca 244, skåpens mått höjd 84, djup 66 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods

Fanérskador, sprickor, skruvar för ihopsättning saknas

277091

2014-11-12