Bord 1800-tal

Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORD, 1800-tal, bemålat, på pelarfot, med pärlemorinläggningar och polykromt bemålad kinesiserande dekor av fåglar och blommor, på pelarfot, höjd ca 77, 150x78 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods

Ytskador, färgbortfall, krackeleringar

277092

2014-11-12