Bord 1800-tal
2014-11-12
277092
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORD, 1800-tal, bemålat, på pelarfot, med pärlemorinläggningar och polykromt bemålad kinesiserande dekor av fåglar och blommor, på pelarfot, höjd ca 77, 150x78 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods
Ytskador, färgbortfall, krackeleringar