Bord 1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1800-tal, bemålat, på pelarfot, med pärlemorinläggningar och polykromt bemålad kinesiserande dekor av fåglar och blommor, på pelarfot, höjd ca 77, 150x78 cm
PROVENIENS: Familjen Enderlein, Åkerö Gods
Ytskador, färgbortfall, krackeleringar
277092
2014-11-12