Reseschatull toiletteartiklar i silver Zethelius
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RESESCHATULL, mahognyfanér, inredning med toiletteartiklar i silver och glas, två dosor stämplade Zethelius, Stockholm 1810, en dosa stämplad Zethelius Stockholm 1812, tre glasflaskor med ostämplade lock i silver, alla dosor och flasklock invändigt förgyllda, alla dosor med monogram E.L., höjd 24, 40x26 cm
En dosa av senare tillverkning 1954
277121
2014-11-18