Axel Enoch Boman vas i överfångsdekor

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VAS, glas, Axel Enoch Boman, Reijmyre 1914, överfång i grönt och lila, etsad dekor landskap med träd och sjö mot blå fond, signerad Reijmyre A.E. Boman 1914, N=349 unik, höjd ca 40 cm

Mynningsnagg

277156

2014-11-12