Kanton visitkortsfodral och necessär
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VISITKORTSFODRAL, NECESSÄR, elfenben, 1800-tal, Kanton Kina, skuren reliefdekor med vilande figurer under träd bland paviljonger och trädgårdar, längd ca 8,5 resp 11,5 cm
Fodralet med spricka, båda med slitage. Ställen på bilden är ej tillhörande och ingår ej i försäljningen
277368
2014-11-15