Kanton visitkortsfodral och necessär

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VISITKORTSFODRAL, NECESSÄR, elfenben, 1800-tal, Kanton Kina, skuren reliefdekor med vilande figurer under träd bland paviljonger och trädgårdar, längd ca 8,5 resp 11,5 cm

Fodralet med spricka, båda med slitage. Ställen på bilden är ej tillhörande och ingår ej i försäljningen

277368

2014-11-15