Bägare Seseman 1795

Bägare Seseman 1795
Bägare Seseman 1795
Bägare Seseman 1795
Bägare Seseman 1795
Bägare Seseman 1795
Bägare Seseman 1795

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 500 SEK

BÄGARE, silver, Seseman, Arboga 1795, konande form på förgylld fotring med dekor av vridna knäckar, liv med tremblerad dekor av bladverk och kartuscher, ägarmonogram, invändigt förgylld, höjd 21 cm, vikt ca 438 g

Förgyllning med slitage

277388

2014-11-14