Bägare Seseman 1795
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 500 SEK
BÄGARE, silver, Seseman, Arboga 1795, konande form på förgylld fotring med dekor av vridna knäckar, liv med tremblerad dekor av bladverk och kartuscher, ägarmonogram, invändigt förgylld, höjd 21 cm, vikt ca 438 g
Förgyllning med slitage
277388
2014-11-14