Skålfot 1800-tal

Skålfot 1800-tal
Skålfot 1800-tal
Skålfot 1800-tal
Skålfot 1800-tal
Skålfot 1800-tal
Skålfot 1800-tal
Skålfot 1800-tal
Skålfot 1800-tal
Skålfot 1800-tal
Skålfot 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLFAT på fot, försilvrad koppar och mässing, 1800-talets senare del, skålens insida med antikiserande figurscen, fot med rik dekor i form av vestaler, höjd 47, diameter 33 cm

Slitage

277426

2014-11-14