Edith Norée porträtt av

Edith Norée porträtt av
Edith Norée porträtt av
Edith Norée porträtt av
Edith Norée porträtt av
Edith Norée porträtt av
Edith Norée porträtt av
Edith Norée porträtt av
Edith Norée porträtt av

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

NORÉE, Edith (1889-1968): Porträttbyst föreställande Wäinö Aaltonen (1884-1966), patinerad brons, signerad och daterad 1941, höjd ink sockel 35 cm
Piedestal i trä medföljer höjd exk byst 76 cm

Piedestal med skador

277441

2014-11-14