Edith Norée porträtt av
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NORÉE, Edith (1889-1968): Porträttbyst föreställande Wäinö Aaltonen (1884-1966), patinerad brons, signerad och daterad 1941, höjd ink sockel 35 cm
Piedestal i trä medföljer höjd exk byst 76 cm
Piedestal med skador
277441
2014-11-14