Bordsur 1800-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSUR, 1800-talets andra hälft, sannolikt Frankrike, urverk märkt Vicenza(?) & Cie, slagfunktion, fodral i brons, dekor av sittande dam, höjd ca 41 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer
Emalj med sprickor, damen saknar sannolikt spegel
277475
2014-11-14