Fat Qianlong i blåvitt

Fat Qianlong i blåvitt
Fat Qianlong i blåvitt
Fat Qianlong i blåvitt
Fat Qianlong i blåvitt

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 2 st., snarlika, exportporslin, Kina 1700-tal, Qianlong, dekor i underglasyrblått av vattenlandskap, längd 27,5 cm

Ett med mindre kantnagg, en med bränningsspricka

277536

2014-11-19