Bägare silver 1700-tal
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄGARE, silver, Olof Hellberg, Stockholm 1798, delvis godronnerad fot, på livet svisselerad akantusdekor, graverade initialer och GA (Gustav Adolf) under kunglig krona, invändigt förgylld, höjd 22 cm
277642
2014-11-15