Toilettebord Axel Einar Hjorth 1930-tal
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TOILETTEBORD, Axel Einar Hjorth för NK, 1930-tal, alm, skivan med uppfällbar spegel och inbyggd belysning, sargen med liten låda, höger sida med utvikbart skåp med hyllor, vänster kortsida med fyra lådor, tre hjultrissor, märkt undertill med metallskylt R 595-C HJORT, höjd med uppfälld spegel 105, 75x46 cm, nycklar finns
Smärre slitage, fuktfläckar och något blekt
277723
2014-11-16