Italisk kylix

Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix
Italisk kylix

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KYLIX, svartmålad keramik, antiken, höjd 9,5 cm, bredd 19,5 cm
Proveniens: etikettmärkt "Skål från Pompeji. Inköpt hos konsth. A Mattsson 15/12 1892. Tillhört prof. M Isaeus i Sthlm, No 541 i Bukowskis katalog no 19"

Skador o lagningar

277760

2014-12-06