Italisk kylix
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KYLIX, svartmålad keramik, antiken, höjd 9,5 cm, bredd 19,5 cm
Proveniens: etikettmärkt "Skål från Pompeji. Inköpt hos konsth. A Mattsson 15/12 1892. Tillhört prof. M Isaeus i Sthlm, No 541 i Bukowskis katalog no 19"
Skador o lagningar
277760
2014-12-06