Brosch 18 k guld
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BROSCH, 18 k guld, dekor med svart emalj samt pärla, 1800-talets senare hälft, vikt ca 16 g, i tidstypiskt etui dock ej original (locket går ej att stänga med brosch på plats)
Emalj med skador, smärre bucklor, nål och fästen ej guld och ej original samt fästen med tennlödning
277884
2014-11-17