Silver korg Gottlieb Petschler
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORG, silver, Gottlieb (Fredrik David) Petschler (verksam 1814-1839), Stockholm, signerad Petschler, delvis genombruten dekor av rosor, höjd ca 7,5, 37x23 cm, vikt ca 298 g
Gravyr, lagning
278095
2014-11-17