Silver korg Gottlieb Petschler

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KORG, silver, Gottlieb (Fredrik David) Petschler (verksam 1814-1839), Stockholm, signerad Petschler, delvis genombruten dekor av rosor, höjd ca 7,5, 37x23 cm, vikt ca 298 g

Gravyr, lagning

278095

2014-11-17