Soffbord Poul Kjaerholm PK-61
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
SOFFBORD, Poul Kjaerholm, "PK-61", E. Kold Christensen, Danmark, formgivet 1954, mattförkromat stål, skiva av travertin, märkt med E. Kold Christensens märke, höjd 35, 80x80 cm
Skiva med bruksslitage och mindre nagg smt spricka
278130
2014-11-18