3 kartor bl.a. Homann om solsystemet

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 800 SEK

KARTOR (3), Homann, Schematismus Geographiae mathematicae, 1753, ca 46,5x54 cm, samt Homann, Ryssland och Frankrike

Varierande skicka och skador, lagningar, fläckar, Frannkrike bruntonad.

278136

2014-11-23