Yongzheng (1723-1735)

Yongzheng (1723-1735)
Yongzheng (1723-1735)
Yongzheng (1723-1735)
Yongzheng (1723-1735)
Yongzheng (1723-1735)
Yongzheng (1723-1735)

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TEKANNA, porslin, Kina, 1700-talets första hälft, Yongzheng (1723-1735), rik dekor i famille rose med motiv av blommor, höjd 12 cm

Sprickor, lagningar, nagg

278300

2014-11-18