Byrå rokoko
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ, 1700-tal, Stockholmsarbete i rokoko, utdragbar skrivskiva, fanerad i olika träslag, stenskiva i huggen kolmordsmarmor, byråns överdel bär signatur, beslag i mässing, höjd 81, 123x68 cm, nyckel finns
Åldersrelaterat slitage
278316
2014-11-18