Kinesisk vas

Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS med lock, porslin, Kina, 1800-talets senare del, lockknopp i form av lejon, dekor i underglasyrblått med motiv av drakar, bär Kangxis märke, höjd ca 28 cm

Nagg

278615

2014-11-20