Speldosor Goebel
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SPELDOSOR, 3 st, porslin, 1900-talets andra hälft, Goebel, märkta Goebel W Germany, ängeln signerad Krobek 1966, polykromt bemålade, föreställande tomtar och ängel, spelar "Hej tomtegubbar" resp "Stilla Natt", höjd ca 18 resp 16 cm
278667
2014-11-20