Vas skål Claes Thell

Vas skål Claes Thell
Vas skål Claes Thell
Vas skål Claes Thell
Vas skål Claes Thell
Vas skål Claes Thell
Vas skål Claes Thell
Vas skål Claes Thell
Vas skål Claes Thell

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VAS, SKÅL, glaserat stengods, Claes Thell, signerade och daterade C Thell 67 samt 70-tal, spräcklig glasyr med inslag av järn, höjd 14 resp 11 cm

278681

2014-11-20