Fåtölj 1800-talets andra hälft
2014-11-21
278858
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FÅTÖLJ, 1800-talets andra hälft, valnöt, främre benen försedda med hjultrissor, röd klädsel med dekor av geometriska formationer, sitthöjd ca 43 cm
Bruksslitage, senare klädsel o stoppning