Souveniralbum fotografier sent 1800-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOUVENIRALBUM MED FOTOGRAFIER FRÅN TYSKLAND M:FL: 25 st. i olika format. Fotografierna oftast i leporellovikning (skador). Delvis något nötta röda dekorerade originalklotband. 1880- 1910-tal.
Med motiv från bl.a. Ems, Wiesbaden, Aachen, Bad Neuheim, Dresden, Teplitz, Karlsbad, Lübeck, Frankfurt a.M., Bad Homburg, Potsdam, Prag, Riga, Paris (med världsutställningen 1889).
Säljs som en samling utan returrätt
Söljs som en samling utan returrätt
279046
2014-12-12