Maurice Esteve färglitografi
2014-11-22
279056
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ESTEVE, Maurice (1904-2001), efter: Messidor, färglitografi utförd av Charles Sorlier efter förlaga i akvarell, 1981, signerad och numrerad Estève 20/75, Editions Sonet, Stockholm, 45,6x38,5 cm
LITTERATUR: Prudhomme-Esteve & Moestrup, sid. 135