Bergsmansyxa

Bergsmansyxa
Bergsmansyxa
Bergsmansyxa
Bergsmansyxa
Bergsmansyxa
Bergsmansyxa
Bergsmansyxa
Bergsmansyxa

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BERGSMANSYXA, svensk, 1700/1800-tal, yxhuvud av graverad mässing, på mässingsskott skaft, järnskott avslut, längd 78 cm

Smärre slitage och bristningar

279111

2014-12-07