Schatz Skeppsur och barometer
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKEPPSUR, Schatz, BAROMETER, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, märkt Royal Mariner, slår glas, barometern med termometer, diameter 15,5 cm
Ej funktionstestade, urtavla med smärre slitage, nyckel saknas
279230
2014-12-12