Schatz Skeppsur och barometer

Schatz Skeppsur och barometer
Schatz Skeppsur och barometer
Schatz Skeppsur och barometer
Schatz Skeppsur och barometer
Schatz Skeppsur och barometer
Schatz Skeppsur och barometer

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEPPSUR, Schatz, BAROMETER, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, märkt Royal Mariner, slår glas, barometern med termometer, diameter 15,5 cm

Ej funktionstestade, urtavla med smärre slitage, nyckel saknas

279230

2014-12-12