Karmstolar sannolikt Tyskliand/ Baltikum

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, sannolikt Tyskliand/ Baltikum, 1800-talets första hälft, armlän med bockhuvuden, fanerad med mahogny och träskuren dekor samt bockhuvuden, dekor med svärtade romber, tagelklädsel
Etikettmärkt Nordéns auktioner1259

Smärre lagningar, slitage

279369

2014-11-23