Karmstolar sannolikt Tyskliand/ Baltikum
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, sannolikt Tyskliand/ Baltikum, 1800-talets första hälft, armlän med bockhuvuden, fanerad med mahogny och träskuren dekor samt bockhuvuden, dekor med svärtade romber, tagelklädsel
Etikettmärkt Nordéns auktioner1259
Smärre lagningar, slitage
279369
2014-11-23