Gustavianska stolar
Klubbat för:
3 600 SEK
3 000 SEK
STOLAR, 1 par, gustavianska provinsarbeten, 1700-tal, möjligen Lindome, bemålade, rik skuren dekor med krön i form av druvklasar, delvis genombrutna ryggar med knippen, stoppade sitsar, sitthöjd 46, totalhöjd 95, 39x47 cm
Senare bemålade, sprickor, slitage
279398
2014-11-23