Gustavianska stolar

Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar
Gustavianska stolar

Klubbat för:

3 600 SEK

3 000 SEK

STOLAR, 1 par, gustavianska provinsarbeten, 1700-tal, möjligen Lindome, bemålade, rik skuren dekor med krön i form av druvklasar, delvis genombrutna ryggar med knippen, stoppade sitsar, sitthöjd 46, totalhöjd 95, 39x47 cm

Senare bemålade, sprickor, slitage

279398

2014-11-23