Tulip stol Alfred Kill Danmark

Klubbat för:

3 200 SEK

4 000 SEK

SKRIVBORDSSTOL, Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, "Tulip", design Alfred Kill, formgiven 1969, tredelad fot i stål, brunröd skinnklädsel, höjd 92 cm

Slitage, fläckar, skador

279558

2014-11-25