Vägglyktor 1 par
2014-11-25
279661
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VÄGGLYKTOR, 1 par, för utomhusbruk, 1900-talets första hälft, metall med spröjsade glas, höjd ca 60 cm, total längd från vägg ca 68 cm
Provenien:, enligt uppgift Stockholms Stadium
Bruksslitage,. delvis ommålade