Kaffekoppar empire
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KAFFEKOPPAR på fat, porslin, empire, 1800-tal, sannolikt Ryssland, förgylld dekor mot djupblå botten, kopparna bär märkning undertill, kopparnas höjd 8,5, fatens diameter 13 cm
Faten möjligen sekunda, smärre tillverkningsdefekter, dekorslitage
279662
2014-11-25