Kaffekoppar empire

Kaffekoppar empire
Kaffekoppar empire
Kaffekoppar empire
Kaffekoppar empire

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KAFFEKOPPAR på fat, porslin, empire, 1800-tal, sannolikt Ryssland, förgylld dekor mot djupblå botten, kopparna bär märkning undertill, kopparnas höjd 8,5, fatens diameter 13 cm

Faten möjligen sekunda, smärre tillverkningsdefekter, dekorslitage

279662

2014-11-25