Västgötaskrin 1700-tal

Västgötaskrin 1700-tal
Västgötaskrin 1700-tal
Västgötaskrin 1700-tal
Västgötaskrin 1700-tal
Västgötaskrin 1700-tal
Västgötaskrin 1700-tal
Västgötaskrin 1700-tal
Västgötaskrin 1700-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKRIN, 1700-talets senare del, ek, s.k västgötaskrin, beslag i mässing, karvsnittsdekor med motiv av akantusslingor, daterad AN 1767,höjd 18, 43x36 cm

Sprickor, skador, slitage

279717

2014-11-25