Tyra Lundgren, skulptur, 1962
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUNDGREN, Tyra (1897-1979): Skulptur, egen ateljé 1962, i form av abstraherad fågel, chamotterat stengods, delvis glaserad i blått och vinrött, signerad TL 62, höjd 31 cm
PROVENIENS: Tyra Lundgren, därefter i arv inom familjen
279837
2014-11-27