Tyra Lundgren, skulptur, 1962

Tyra Lundgren, skulptur, 1962
Tyra Lundgren, skulptur, 1962
Tyra Lundgren, skulptur, 1962
Tyra Lundgren, skulptur, 1962
Tyra Lundgren, skulptur, 1962
Tyra Lundgren, skulptur, 1962
Tyra Lundgren, skulptur, 1962
Tyra Lundgren, skulptur, 1962

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LUNDGREN, Tyra (1897-1979): Skulptur, egen ateljé 1962, i form av abstraherad fågel, chamotterat stengods, delvis glaserad i blått och vinrött, signerad TL 62, höjd 31 cm
PROVENIENS: Tyra Lundgren, därefter i arv inom familjen

279837

2014-11-27