Kronskåp med kurbitsdekor

Kronskåp med kurbitsdekor
Kronskåp med kurbitsdekor
Kronskåp med kurbitsdekor
Kronskåp med kurbitsdekor
Kronskåp med kurbitsdekor
Kronskåp med kurbitsdekor
Kronskåp med kurbitsdekor
Kronskåp med kurbitsdekor
Kronskåp med kurbitsdekor
Kronskåp med kurbitsdekor

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÄNKSKÅP, Dalarna, daterat 1796, sk Kronskåp, bemålat med kurbitsar, höjd 207, 119x63 cm, nycklar finns

Delvis senare bemålning, senare lås, skador och lagningar, lister saknas

279849

2014-11-25