Broderi 1800-tal

Broderi 1800-tal
Broderi 1800-tal
Broderi 1800-tal
Broderi 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

1 500 SEK

BRODERAD TAVLA, delvis bemålad, 1800-talets början, historicerande motiv av kransbindande damer i trädgård med byst på pelare, 20x24 cm
HISTORIK: Enligt uppgift broderad av fröken Sophie Engelblom 1815

Fläckar

279860

2014-11-25