Broderi 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
1 500 SEK
BRODERAD TAVLA, delvis bemålad, 1800-talets början, historicerande motiv av kransbindande damer i trädgård med byst på pelare, 20x24 cm
HISTORIK: Enligt uppgift broderad av fröken Sophie Engelblom 1815
Fläckar
279860
2014-11-25